Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

Aktualności

28 lipca 2021

W Dniu Samotnych pamiętajmy o seniorach

Poczucie osamotnienia to jeden z głównych problemów psychologicznych, z którymi boryka się człowiek w okresie starości. W jaki sposób ostatnia sytuacja epidemiologiczna wpłynęła na te trudności?

24 lipca 2021

Aktywność poznawcza może opóźnić rozwój demencji

O tym, jak ważne jest podtrzymywanie aktywności mózgu w starszym wieku, wiedzą niemal wszyscy. Opublikowane w „Neurology” badania sugerują jednak, że czytanie, pisanie listów, gry karciane lub układanie puzzli w podeszłym wieku może opóźnić wystąpienie demencji w przebiegu choroby Alzheimera nawet o pięć lat!

19 lipca 2021

Opieka wytchnieniowa – nowa usługa!

Codzienna opieka nad osobą z niepełnosprawnością bywa nie lada wyzwaniem. W odpowiedzi na potrzeby opiekunów, kolejna edycja projektu „Centrum wsparcia opiekunów nieformalnych i opieki nad osobami niesamodzielnymi w Miejskim Centrum Opieki w Krakowie” została poszerzona o nową usługę opieki wytchnieniowej.

12 lipca 2021

Centrum Wsparcia Opiekunów – działamy!

Wraz z początkiem miesiąca ruszyła kolejna edycja projektu „Centrum wsparcia opiekunów nieformalnych i opieki nad osobami niesamodzielnymi w Miejskim Centrum Opieki w Krakowie”. Czym się zajmujemy?