Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

Aktualności

30 marca 2023

Wielkanocne aktywności dla seniorów

Wielkanoc to szczególny czas w roku, który łączy rodzinę i przyjaciół, niezależnie od wieku. Zaangażowanie seniorów w obchody świąteczne może korzystnie wpłynąć na ich nastrój i sprawić, że poczują się potrzebni. Niezależnie od tego, czy są to Twoi rodzice, dziadkowie lub też inni starsi krewni, spędzenie z nimi Świąt Wielkanocnych może być nieocenioną formą wyrażenia zainteresowania i troski. Bądź więc kreatywny i spraw, by był to niezapomniany czas!

28 marca 2023

Podopieczny z demencją – czy zawsze należy mówić prawdę?

Kiedy zaburzenia pamięci nasilają się, Twój bliski może zacząć zadawać pytania, na które bardzo trudno jest udzielić właściwej odpowiedzi. Czy mówić prawdę i ryzykować, że wywoła u podopiecznego niepokój i pobudzenie? Czy też kłamać, by uniknąć tego rodzaju reakcji? Przy okazji Międzynarodowego Dnia Bez Kłamstwa rozważamy dostępne rozwiązania.

18 marca 2023

Europejski Dzień Mózgu

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Mózgu, który ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat pracy mózgu oraz czynników wpływających na jego prawidłowe funkcjonowanie – do głównych z nich należy styl życia. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, by zadbać o sprawność naszego mózgu?

8 marca 2023

Opiekun nie musi być kobietą

Kiedy myślimy o opiekunie osoby niesamodzielnej, zwykle mamy przed oczami kobietę w średnim wieku, sprawującą opiekę nad starzejącym się, chorującym członkiem rodziny. I chociaż statystyki nadal potwierdzają ten stereotyp, to równocześnie wskazują jednak na tendencje do zmian w kierunku równouprawnienia płci w tej sferze oraz stopniowego zwiększania udziału mężczyzn w opiece nad bliskimi.