Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

Aktualności

30 listopada 2022

Andrzejki i inne formy przyjemnej aktywizacji seniorów

Rehabilitacja osób starszych to aktywny proces, realizowany przez skoordynowane działania interdyscyplinarnego zespołu. Ważna jest poprawa sprawności fizycznej, ale także odpowiedź na potrzeby psychologiczne i społeczne seniorów. Wspólne obchodzenie świąt i uroczystości – jak np. tradycyjnych andrzejek – to jeden z istotnych elementów, wpływających na funkcjonowanie emocjonalne (w tym między innymi poczucie przynależności i bliskości), jak i poznawcze naszych podopiecznych.

21 listopada 2022

Dzień Pracownika Socjalnego

Dzisiejsze święto to forma uznania dla pracy tych, którzy na co dzień wspierają innych w wysiłkach zmierzających do zaspokojenia niezbędnych potrzeb oraz zapewnienia godnych warunków życia. Pracownik socjalny ogrywa ważną rolę także i w naszym zespole – oferuje specjalistyczne doradztwo osobom, które sprawują opiekę nad chorym lub niepełnosprawnym członkiem rodziny.

14 listopada 2022

Dzień Seniora – mity dotyczące starości

Wiele osób przyjmuje błędne założenia na temat starzenia się i tego, jak wiek wpływa na nasze możliwości w wieku starszym. Z okazji dzisiejszego Dnia Seniora bierzemy pod lupę 6 popularnych mitów dotyczących starzenia się!

8 listopada 2022

Jak zadbać o odpowiednie odżywienie podopiecznego?

Do głównych zmartwień opiekunów rodzinnych należą wątpliwości dotyczące właściwego odżywienia bliskiej osoby. Przy okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który obchodzimy właśnie dziś, poruszamy kwestię odpowiednio zbilansowanej diety, odgrywającej ważną rolę w utrzymaniu zdrowia i witalności organizmu, szczególnie w starszym wieku.