Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

Aktualności

29 października 2021

Wiedza pozwala zaoszczędzić cenny czas

W przypadku udaru, każda upływająca minuta ma kluczowe znaczenie – rozpoznanie symptomów oraz szybka reakcja mogą uratować życie i ograniczyć konsekwencje zdrowotne. Przy okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu przypominamy główne objawy, które mogą świadczyć o udarze mózgu.

24 października 2021

Menadżer Opieki wsparciem w roli opiekuna

Choroba członka rodziny często wymaga reorganizacji życia rodzinnego oraz przyjęcia obowiązków, do których być może nie czujesz się odpowiednio przygotowany. Poszukujesz wsparcia i wskazówek dotyczących różnych aspektów opieki nad bliskim? Skorzystaj z usługi indywidualnego doradztwa, by jak najlepiej odnaleźć się w nowej roli.

20 października 2021

Depresja seniora

W tym miesiącu przypominamy o drugiej odsłonie kampanii „Srebrny Odcień Depresji”, zainicjowanej przez Fundację ITAKA we współpracy z Fundacją Twarze depresji, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na trudną sytuację seniorów w czasie pandemii. Niezależnie jednak od sytuacji epidemiologicznej, depresja osób starszych stanowi poważny problem społeczny, o którym należy mówić jak najczęściej.

10 października 2021

Dbajmy o nasze zdrowie psychiczne

Głównym celem Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który obchodzimy w październiku, jest podnoszenie świadomości oraz mobilizowanie wysiłków na rzecz wspierania zdrowia psychicznego, jak również zwiększania dostępu do specjalistycznej pomocy na całym świecie.