Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

Aktualności

30 sierpnia 2021

Opiekunie, zadbaj o siebie!

Opieka nad przewlekle chorującym bliskim to nie tylko fizyczne i emocjonalne obciążenie, często wiąże się również z koniecznością reorganizacji życia rodzinnego oraz pełnionych ról, trudnościami finansowymi, konfliktami rodzinnymi czy ograniczaniem kontaktów społecznych. Z czasem stres towarzyszący roli opiekuna może doprowadzić do wypalenia.

21 sierpnia 2021

Szkolenia bez wychodzenia z domu!

Wchodząc w rolę opiekuna, stawiasz czoła wielu nowym wyzwaniom. Bez względu na to, jak bliska jest osoba, którą wspierasz – to trudne zadanie i prawdopodobnie poszukujesz wsparcia i wskazówek dotyczących różnych aspektów opieki nad chorym. Wychodząc naprzeciw potrzebom opiekunów nieformalnych, oferujemy indywidualne szkolenia opiekuńcze, prowadzone przez doświadczoną kadrę.

18 sierpnia 2021

Sprzęty i urządzenia pomocne w opiece nad osobą niesamodzielną

Zorganizowanie opieki domowej bliskiej nam osobie często wymaga wprowadzenia zmian w otoczeniu oraz zastosowania nowych rozwiązań i ułatwień. Jakie urządzenia warto rozważyć, by zapewnić bezpieczne i komfortowe funkcjonowanie podopiecznemu?

10 sierpnia 2021

Książki lekarstwem dla umysłu

Słowa Demokryta nie straciły na aktualności. Obchodzony w sierpniu Dzień Miłośników Książki to świetna okazja, by przypomnieć o terapeutycznej roli książki w pracy z osobami starszymi. Na czym polega biblioterapia reminiscencyjna i jakie korzyści mogą wynikać z jej zastosowania?