Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

Aktualności

30 czerwca 2022

Menadżer Opieki – nowy specjalista!

Wbrew pozorom, Menadżer Opieki to nie jedna osoba – to cały zespół specjalistów różnych dziedzin, którzy dokładają wszelkich starań, by ułatwić opiekunom organizację opieki nad bliskim w środowisku domowym. Z przyjemnością informujemy zatem, że do grona profesjonalistów dołączyła mgr Kamila Szymczyk, obejmując stanowisko kierownika Menadżera Opieki.

15 czerwca 2022

W walce o prawa osób starszych

W czerwcu obchodzimy Światowy Dzień Praw Osób Starszych, którego celem jest promocja i ochrona praw seniorów. Przewiduje się, że do 2050 r. co szósta osoba na świecie będzie miała co najmniej 65 lat. Chociaż rosnąca długowieczność jest przejawem postępu osiągniętego w rozwoju ludzkim i zdrowiu w ciągu ostatnich dziesięcioleci, gwałtowne zmiany demograficzne coraz częściej uwypuklają problem odpowiedniego respektowania praw seniorów.

4 czerwca 2022

Dni Walki z Rakiem

Jak co roku, od 4 do 24 czerwca obchodzimy Dni Walki z Rakiem, które mają na celu zwiększanie świadomości społecznej, promocję regularnych badań profilaktycznych, samobadania i samoobserwacji oraz podkreślenie roli zdrowego stylu życia w zapobieganiu chorobie.