Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

Aktualności

30 maja 2022

Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego, z którym żyje około 2,8 mln osób na całym świecie. Święto zostało zainicjowane w 2009 roku przez Międzynarodową Federację Stwardnienia Rozsianego (MSIF) i ma na celu budowanie wspólnoty, podnoszenie świadomości społecznej oraz walkę ze stereotypami.

15 maja 2022

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia pielęgniarki oraz opiekuna medycznego

W tym miesiącu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek oraz Dzień Opiekuna Medycznego. Święta te mają na celu podkreślenie roli i wartości tych wymagających zawodów w naszym społeczeństwie – szczególnie widoczne w opiece nad osobami starszymi czy niesamodzielnymi. To właśnie między innymi na wiedzy i doświadczeniu pielęgniarek oraz opiekunek medycznych opiera się oferowane przez nas wsparcie.

10 maja 2022

Udar mózgu – jak mu zapobiec?

Pomimo że nie mamy wpływu na nasz wiek czy predyspozycje genetyczne, to istnieje jednak wiele innych czynników ryzyka udaru, które możemy kontrolować – pod warunkiem, że jesteśmy ich świadomi. Przy okazji Europejskiego Dnia Profilaktyki Udaru Mózgu przypominamy, co możemy zrobić, by ograniczyć ryzyko zachorowania.

2 maja 2022

Święto Rodziny Krakowskiej – X edycja

Święto Rodziny Krakowskiej, to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalno-rodzinny krajobraz Krakowa. W tym roku została przygotowana X Jubileuszowa edycja Święta Rodziny Krakowskiej. Wzorem ubiegłego roku zostanie zorganizowane w trzydniowej formule, tj. w dniach 27-29 maja br., która została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców naszego miasta.