Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

15 maja 2022

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia pielęgniarki oraz opiekuna medycznego

W tym miesiącu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek oraz Dzień Opiekuna Medycznego. Święta te mają na celu podkreślenie roli i wartości tych wymagających zawodów w naszym społeczeństwie – szczególnie widoczne w opiece nad osobami starszymi czy niesamodzielnymi. To właśnie między innymi na wiedzy i doświadczeniu pielęgniarek oraz opiekunek medycznych opiera się oferowane przez nas wsparcie.

 

 

Osoby niesamodzielne mogą liczyć na stałe wsparcie personelu pielęgniarskiego oraz opiekuńczego w ramach pobytu w Dziennej Placówce Opieki i Aktywizacji czy oddziale opieki wytchnieniowej, ale także ich opiekunowie mogą skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia – w tym właśnie specjalizuje się nasza usługa Menadżera Opieki.

Przyjęcie roli opiekuna często wiąże się z poczuciem braku wiedzy czy kompetencji w zakresie różnych aspektów dotyczących pielęgnacji chorego. Czy będę w stanie odpowiednio zająć się bliskim w warunkach domowych? Jak oszczędzić mu bólu i dyskomfortu? Czy w razie potrzeby będę wiedzieć, w jaki sposób udzielić mu pomocy? To tylko niektóre z pytań, które mogą zadawać sobie rodziny postawione w nowej sytuacji choroby czy niepełnosprawności bliskiej osoby. Realnym wsparciem może okazać się specjalistyczne doradztwo – między innymi właśnie ze strony pielęgniarki oraz opiekuna medycznego – w ramach usługi Menadżera Opieki. Kładziemy nacisk na praktyczne wskazówki, dostosowane do indywidualnych potrzeb podopiecznego oraz jego środowiska domowego.

W czym może Ci pomóc pielęgniarka oraz opiekun medyczny? Przede wszystkim służą radą, instruktażem i informacją w rozwiązywaniu codziennych problemów i trudności związanych z utrzymywaniem higieny osobistej osoby niesamodzielnej, zapewnianiem bezpieczeństwa, asystą w czynnościach życia codziennego, odpowiednim ułożeniem podopiecznego w łóżku, ale także zmiana opatrunków czy doborem odpowiednich środków pielęgnacji skóry.

Oprócz wsparcia pielęgniarki oraz opiekuna medycznego, usługa Menadżera Opieki oferuje także bezpłatne poradnictwo ze strony lekarza, psychologa oraz fizjoterapeuty. Rekrutacja nadal trwa – zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 12 44 67 530.