Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

Aktualności

28 września 2022

Dzień Otwarty w Centrum Wsparcia Opiekunów

Szukasz pomocy w opiece nad bliskim? Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w Centrum Wsparcia Opiekunów! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej na temat naszych bezpłatnych usług, poznać zespół, zwiedzić obiekty, a najważniejsze – poczuć atmosferę tego miejsca. Dołącz do nas już za tydzień (7.10.22 r.)!

21 września 2022

Poznaj demencję, poznaj Alzheimera

Światowy Miesiąc Alzheimera to międzynarodowa kampania organizacji Alzheimer's Disease International, która odbywa się co roku we wrześniu. Społeczności ze wszystkich zakątków świata jednoczą się, by zwiększać świadomość na temat choroby oraz mierzyć się ze stygmatyzacją osób na nią cierpiących.

14 września 2022

Współpraca z Radą Krakowskich Seniorów

Nieustannie podkreślamy ogromne znaczenie osób starszych w społeczeństwie, jednocześnie przypominając o konieczności tworzenia warunków sprzyjających aktywności seniorów i ich należytemu funkcjonowaniu w życiu społecznym. Z wielką przyjemnością informujemy zatem o zaproszeniu na wrześniowe posiedzenie plenarne Rady Krakowskich Seniorów.

8 września 2022

Fizjoterapia osób starszych

Z wiekiem nasze ciało ulega zmianom, które mogą wiązać się z trudnościami w zakresie mobilności i równowagi, prowadząc do upadków i złamań. Fizjoterapia nie zatrzymuje procesów starzenia się, może jednak zmniejszyć ich wpływ na samopoczucie i codzienne funkcjonowanie seniorów. Przy okazji obchodzonego dziś Światowego Dnia Fizjoterapii, podkreślamy szczególną rolę oddziaływań fizjoterapeutycznych w utrzymaniu sprawności ruchowej osób starszych. Jakie niesie za sobą korzyści?