Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

Aktualności

31 sierpnia 2022

Opiekunie, rozpoznaj swoje potrzeby

Pośród licznych obowiązków, związanych z opieką nad osobą niesamodzielną, czasem trudno jest nam wskazać priorytetowe potrzeby. Warto zatem na chwilę zatrzymać się i zastanowić – jakiego rodzaju pomocy potrzebuję?

28 sierpnia 2022

Terapia reminiscencyjna – na czym polega?

Fotografie, cenne przedmioty i ulubione piosenki – wszystkie te elementy mogą pomóc chorym z demencją w pobudzaniu wspomnień z przeszłości. Silne relacje z bliskim osobami i miejscami są podstawą specjalnej formy terapii, która pomaga przywoływać osobiste historie życiowe.

18 sierpnia 2022

Poradnik Opiekuna – nowe wydanie!

Z wielką przyjemnością informujemy, że – w ramach drugiej edycji projektu „Centrum wsparcia opiekunów nieformalnych i opieki nad osobami niesamodzielnymi w Miejskim Centrum Opieki w Krakowie” – oddajemy w Państwa ręce kolejny, bezpłatny numer Poradnika Opiekuna w wersji drukowanej.

11 sierpnia 2022

Kolejny wspólny rok za nami

Już od ponad roku towarzyszymy opiekunom oraz im bliskim w ramach drugiej edycji projektu „Centrum wsparcia opiekunów nieformalnych i opieki nad osobami niesamodzielnymi w Miejskim Centrum Opieki w Krakowie”. Minione miesiące były czasem intensywnej pracy, pełnym wyzwań i poszukiwań odpowiednich rozwiązań, ale i satysfakcji z działań, które udało się zrealizować.