Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

Aktualności

31 sierpnia 2022

Opiekunie, rozpoznaj swoje potrzeby

Pośród licznych obowiązków, związanych z opieką nad osobą niesamodzielną, czasem trudno jest nam wskazać priorytetowe potrzeby. Warto zatem na chwilę zatrzymać się i zastanowić – jakiego rodzaju pomocy potrzebuję?

20 sierpnia 2022

Terapia reminiscencyjna – na czym polega?

Fotografie, cenne przedmioty i ulubione piosenki – wszystkie te elementy mogą pomóc chorym z demencją w pobudzaniu wspomnień z przeszłości. Silne relacje z bliskim osobami i miejscami są podstawą specjalnej formy terapii, która pomaga przywoływać osobiste historie życiowe.

18 sierpnia 2022

Poradnik Opiekuna – nowe wydanie!

Z wielką przyjemnością informujemy, że – w ramach drugiej edycji projektu „Centrum wsparcia opiekunów nieformalnych i opieki nad osobami niesamodzielnymi w Miejskim Centrum Opieki w Krakowie” – oddajemy w Państwa ręce kolejny, bezpłatny numer Poradnika Opiekuna w wersji drukowanej.

7 sierpnia 2022

Dziękujemy tym, którzy zawodowo wspierają seniorów

Dzień Pracownika Opieki nad Osobami Starszymi (7.08) to forma uznania dla pracy osób, które na co dzień angażują się w opiekę nad seniorami. To między innymi lekarze, pielęgniarki, opiekunowie medyczni, fizjoterapeuci, terapeuci zajęciowi, psycholodzy, dietetycy, pracownicy socjalni, kucharze, osoby sprzątające – składamy dziś na ich ręce podziękowania za wszelki trud wkładany w codzienne obowiązki zawodowe.