Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

7 sierpnia 2022

Dziękujemy tym, którzy zawodowo wspierają seniorów

Dzień Pracownika Opieki nad Osobami Starszymi (7.08) to forma uznania dla pracy osób, które na co dzień angażują się w opiekę nad seniorami. To między innymi lekarze, pielęgniarki, opiekunowie medyczni, fizjoterapeuci, terapeuci zajęciowi, psycholodzy, dietetycy, pracownicy socjalni, kucharze, osoby sprzątające – składamy dziś na ich ręce podziękowania za wszelki trud wkładany w codzienne obowiązki zawodowe.

Praca z osobami starszymi wymaga nie tylko praktycznych umiejętności, ale przede wszystkim empatii, cierpliwości i szacunku dla drugiego człowieka. Szczególna uważność konieczna jest w opiece nad osobą straszą z niepełnosprawnością ruchową, przewlekle chorującą czy też cierpiącą z powodu zaburzeń pamięci – w takim właśnie wsparciu specjalizuje się nasze Centrum.

Dzisiejszy dzień stanowi zatem ważną datę także dla nas, przypominając o troskliwej i profesjonalnej pracy naszego personelu, który na co dzień podejmuje działania na rzecz poprawy jakości życia osób starszych oraz ich opiekunów rodzinnych. Dziękujemy zespołowi opieki wytchnieniowej, specjalistom prowadzącym indywidualne szkolenia oraz usługi doradztwa w ramach Menadżera Opieki, pracownikom wypożyczalni sprzętu medycznego oraz personelowi Dziennej Placówki Opieki i Aktywizacji. Razem sprawiamy, że codzienność seniorów i ich rodzin staje się łatwiejsza.