Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

Aktualności

30 września 2023

Jak zadbać o zdrowie seniora w sezonie przeziębień i grypy?

W okresie jesienno-zimowym ryzyko zachorowania na choroby układu oddechowego znacznie wzrasta, stanowiąc szczególne zagrożenie dla osób starszych (zwłaszcza tych obciążonych chorobami przewlekłymi). W jaki sposób zachować zdrowie i kondycję w sezonie przeziębień i grypy? Oto kilka wskazówek dla seniorów i ich opiekunów.

29 września 2023

Chroń swoje serce

Według Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, każdego roku niemal 75 tys. osób w Polsce doświadcza udaru mózgu, a 80 tys. – zawału serca. Z powodu chorób sercowo-naczyniowych umiera u nas prawie dwukrotnie więcej ludzi niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Przy okazji Światowego Dnia Serca piszemy więc o tym, jak zadbać o zdrowie swojego serca i zmniejszyć ryzyko zachorowania.

17 września 2023

Wrzesień Światowym Miesiącem Choroby Alzheimera

Nigdy za wcześnie, nigdy za późno – to hasło tegorocznej kampanii w ramach Światowego Miesiąca Choroby Alzheimera. Ma ona na celu podkreślenie kluczowej roli identyfikacji czynników ryzyka oraz proaktywnej postawy w podejmowaniu działań ograniczających ryzyko rozwoju demencji. Także wśród osób, które już otrzymały diagnozę.

8 września 2023

Światowy Dzień Fizjoterapii

Dzisiejszy dzień ma na celu podniesienie świadomości dotyczącej kluczowej roli fizjoterapeutów w utrzymaniu zdrowia oraz sprawności fizycznej w każdej grupie wiekowej. W tym roku Światowy Dzień Fizjoterapii skupia się na problematyce profilaktyki i leczenia zapalenia stawów.