Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

Aktualności

31 marca 2022

Oddział opieki wytchnieniowej z bliska

To naturalne, że opiekunowie potrzebują czasem przerwy i odpoczynku lub trochę wolnego czasu, by zorganizować codzienne sprawy lub zadbać o własne zdrowie – jednocześnie chcąc mieć pewność, że ich bliski znajduje się wówczas pod właściwą opieką. Zobacz, jak wygląda nasze wsparcie w ramach oddziału opieki wytchnieniowej.

19 marca 2022

Zadbaj o swój mózg

Trwa Światowy Tydzień Mózgu – coroczna akcja edukacyjna, której celem jest popularyzowanie wiedzy na temat mózgu oraz jego funkcjonowania. Przy tej okazji przypominamy, co możesz zrobić, by zadbać o swoje osobiste „centrum dowodzenia”.

15 marca 2022

Światowy Dzień Pracy Socjalnej

Światowy Dzień Pracy Socjalnej obchodzony jest zawsze w trzeci wtorek marca – w tym roku przypada właśnie dziś. To świetna okazja, by podkreślić ważną rolę pracowników socjalnych oraz innych osób realizujących usługi społeczne, mobilizujących swoje siły w pomoc potrzebującym w tym szczególnym czasie.

5 marca 2022

Światowy Dzień Otyłości

Ponad miliard ludzi na całym świecie cierpi na otyłość, a WHO alarmuje, że liczba wciąż rośnie. W Światowy Dzień Otyłości wspieramy działania na rzecz zwiększania świadomości na temat skali problemu, jego złożonej etiologii, konsekwencji zdrowotnych oraz możliwości leczenia. „Każdy musi działać” – brzmi tegoroczne przesłanie.