Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

18 sierpnia 2022

Poradnik Opiekuna – nowe wydanie!

Z wielką przyjemnością informujemy, że – w ramach drugiej edycji projektu „Centrum wsparcia opiekunów nieformalnych i opieki nad osobami niesamodzielnymi w Miejskim Centrum Opieki w Krakowie” – oddajemy w Państwa ręce kolejny, bezpłatny numer Poradnika Opiekuna w tradycyjnej wersji drukowanej.

Poradnik Opiekuna to przewodnik po świecie rodzinnych opiekunów osób starszych, niesamodzielnych czy przewlekle chorujących. Ma ułatwić sprawowanie opieki nad bliskim w środowisku domowym, z zachowaniem niezbędnych standardów bezpieczeństwa oraz w poszanowaniu autonomii i godności osoby niesamodzielnej oraz jego opiekuna –  którego rola w procesie powrotu do zdrowia oraz utrzymania sprawności i komfortu życia osoby chorej jest nieoceniona.

Artykuły, które znajdą Państwo w Poradniku, obejmują tematykę schorzeń najczęściej występujących u osób niesamodzielnych i starszych, zawierają również wskazówki edukacyjne dla opiekunów oraz praktyczne porady dotyczące pielęgnacji i opieki osób niesamodzielnych.

Wierzymy, że Poradnik Opiekuna okaże się cennym źródłem wiedzy i informacji, pomocnym w realizacji codziennych czynności opiekuńczych, pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych. Aby otrzymać bezpłatny egzemplarz, prosimy pisać pod adres: centrumwsparcia@mco.krakow.pl. Życzymy miłej lektury!