Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

30 kwietnia 2022

W trosce o potrzeby seniorów

Przy okazji Dnia Solidarności Międzypokoleniowej podkreślamy znaczenie budowania porozumienia międzypokoleniowego oraz troski o potrzeby osób starszych – także te związane z możliwością pełnego udziału w życiu społecznym. W takim właśnie duchu nasza Dzienna Placówka tworzy przestrzeń dla aktywizacji i integracji seniorów. Zobacz, jak wygląda nasze wsparcie!

Dzienna Placówka Opieki i Aktywizacji specjalizuje się w opiece nad osobami starszymi: po udarach mózgu, z dysfunkcjami ruchowymi, cierpiącymi na chorobę Alzheimera oraz inne schorzenia neurodegeneracyjne.

Działamy przez 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) przez 8 h dziennie. W tym czasie organizujemy czas naszym seniorom w ramach indywidualnych oraz grupowych zajęć prowadzonych przez terapeutów zajęciowych oraz fizjoterapeutów. Uczestnicy dysponują również wsparciem ze strony psychologa, pielęgniarki, dietetyka oraz opiekunów medycznych. Placówką kieruje dr Alicja Kamińska.

 

 

 

 

Alicja Kamińska – położna i pielęgniarka, doktor nauk medycznych. Specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego. Wykładowca akademicki (Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum). Od 3 lat kierownik zespołu Dziennej Placówki Opieki i Aktywizacji Osób Niesamodzielnych.

Obszar jej zainteresowań badawczych obejmuje zagadnienia związane z: dydaktyką medyczną, jak również opieką nad pacjentami z zaburzeniami neuropoznawczymi oraz ich opiekunami. Zainteresowania pozazawodowe: żeglarstwo, trekking, podróże w nieznane, czytanie kryminałów oraz pszczelarstwo.

Zajęcia odbywają się w nowym pawilonie Miejskiego Centrum Opieki, który ma swobodny dostęp do ogrodu. Przestrzeń dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, sale zajęciowe wyposażone są natomiast w nowoczesny sprzęt, niezbędny do prowadzenia terapii. Zapewniamy także bezpłatny transport oraz posiłki w czasie pobytu (śniadanie i obiad).

Brzmi zachęcająco? Poznaj zasady rekrutacji oraz wypełnij formularz zgłoszeniowy na naszej stronie. Zachęcamy także do kontaktu pod numerem telefonu: 12 44 67 530 lub też mailowo: centrumwsparcia@mco.krakow.pl.