Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

18 kwietnia 2022

Opiekunie, poznaj Menadżera Opieki

Kim jest Menadżer Opieki? To zespół specjalistów, dysponujący szeroką wiedzą i doświadczeniem z obszaru opieki nad osobami starszymi oraz niesamodzielnymi. Celem ich działań jest poznanie indywidualnych potrzeb rodzin, które sprawują opiekę nad bliskim, jak również zapewnienie im kompleksowej pomocy w codziennym funkcjonowaniu, w czasie wizyt domowych.

 

 

Tego rodzaju wsparcie jest szczególnie istotne dla rodzin, które w obliczu różnych wydarzeń podjęły się roli opiekuna osoby starszej, niepełnosprawnej lub niesamodzielnej lub też znalazły się w sytuacji, która zmusiła ich do podjęcia takiej decyzji nagle, często tuż po wypisie chorego ze szpitala. Nie oznacza to jednak, że usługa menadżera opieki jest przydatna tylko w początkowych etapach adaptacji do nowej sytuacji, pełnych zagubienia i niepewności – to również cenna pomoc dla opiekunów, którzy doświadczają obciążenia w wieloletniej pielęgnacji chorego.

W skład zespołu wchodzą: lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta, psycholog, pracownik socjalny i opiekun. Specjaliści zapewniają wsparcie merytoryczne, ułatwiające realizację opieki w środowisku domowym, monitorują sytuację na miejscu oraz na bieżąco służą radą, instruktażem i informacją. Menadżer Opieki to także łącznik pomiędzy rodziną a różnego rodzaju instytucjami.

W ramach usługi opiekunowie otrzymują:

– bezpłatne wsparcie profesjonalistów z różnych dziedzin,

– indywidualnie przeprowadzoną analizę potrzeb,

– precyzyjnie opracowany plan pomocy i wsparcia, wraz z zaleceniami,

– wizyty domowe, w codziennym środowisku rodzinnym podopiecznego.

Opieka nie musi być trudna, gdy nie zostajesz z nią sam! Poznaj zasady rekrutacji oraz wypełnij formularz kontaktowy TUTAJ. W razie pytań i wątpliwości, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 12 44 67 530.