Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

3 maja 2020

MENADŻER OPIEKI W OKRESIE EPIDEMII COVID-19

W okresie zawieszenia na czas epidemii COVID-19 częściowej realizacji projektu „Centrum Wsparcia Opiekunów Nieformalnych i Opieki nad Osobami Niesamodzielnymi przy Miejskiego Centrum Opieki”, kontynuowane są usługi „Menadżera opieki” w formie konsultacji zdalnych (porad telefonicznych).

 Przypominamy, że:

  • głównym celem usług doradztwa indywidualnego dla opiekunów, jest zapewnienie wsparcia merytorycznego ułatwiającego realizację opieki w środowisku domowym, służenia radą, instruktażem, informacją.
  • model usługi doradztwa indywidualnego przedstawia się następująco: jeden pacjent w okresie jednego miesiąca może otrzymać wsparcie w postaci: 2 wizyt lekarskich, 4 wizyt pielęgniarki, 2 wizyt psychologa, 4 wizyt rehabilitanta, 1 wizyty pracownika socjalnego i 4 wizyt opiekuna. Aktualnie model usługi jest zachowany, zamiast konsultacji/porad domowych świadczymy doradztwo telefoniczne.

Informujemy również, że prowadzimy działania edukacyjne w postaci publikacji w Kwartalniku „Poradnik Opiekuna. Opieka nie musi być trudna, gdy nie zostaniesz z nią sam”, który skierowany jest do opiekunów osób niesamodzielnych. Są do pobrania pierwszy i drugi numer naszego wydawnictwa. Serdecznie zachęcamy do czytania, pod adresem:

https://wsparciedlaopiekuna.pl/poradnik/kwartalnik/

Dodatkowo przypominamy, że wszyscy uczestnicy projektu mogą liczyć na wsparcie i poradnictwo telefoniczne pod numerem: +48 12 44 67 590 lub +48 728 402 549.

Źródło zdjęcia: https://www.canva.com/photos/