Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

11 marca 2020

Komunikat w sprawie wstrzymania realizacji usług

Komunikat w sprawie wstrzymania realizacji usług w Centrum wsparcia opiekunów nieformalnych i opieki nad osobami niesamodzielnymi w Miejskim Centrum Opieki w Krakowie

Z uwagi na występowanie zagrożenia epidemiologicznego związanego z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 informujemy, że wszystkie usługi oferowane w Centrum wsparcia opiekunów nieformalnych i opieki nad osobami niesamodzielnymi w Miejskim Centrum Opieki w Krakowie zostają wstrzymane na okres 14 dni.


W związku z powyższym w tym okresie:

  • Dzienna Placówka Opieki i Aktywizacji Osób Niesamodzielnych nie będzie przyjmować podopiecznych. Terminy pobytu podopiecznych zostaną odpowiednio wydłużone tak, aby zrealizowali oni cały zaplanowany cykl wsparcia.
  • wizyty personelu realizującego usługę Menadżera Opieki oraz Szkolenia indywidualne (tj. wszystkie wizyty domowe) zostają wstrzymane. Z osobami, które miały w tym czasie zaplanowane wizyty lub spotkania, uzgodniony zostanie inny dogodny termin.
  • nie będą realizowane usługi wypożyczania sprzętu medycznego. Nie będzie realizowany również odbiór wypożyczonego sprzętu. Zawarte umowy ulegają automatycznemu wydłużeniu o wskazany okres.
  • szkolenia grupowe oraz spotkania grupy wsparcia realizowane na terenie Miejskiego Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie przy ul. Wielickiej 267, zaplanowane w miesiącu marcu zostają odwołane. O kolejnych terminach szkoleń i spotkań będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

Powyższą decyzję podjęto w trosce o naszych podopiecznych – osoby starsze, w tym osoby z chorobami przewlekłymi, które są bardziej narażone na zarażenie COVID-19.

 

Jednocześnie z uwagi na fakt, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, informujemy, że możliwe jest dalsze wstrzymanie realizacji usług przez Centrum, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Będziemy Państwa informować na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej: https://wsparciedlaopiekuna.pl/

 

OBOWIĄZUJE OD: 12 marca 2020 r.