Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie

31 marca 2022

Oddział opieki wytchnieniowej z bliska

To naturalne, że opiekunowie potrzebują czasem przerwy i odpoczynku lub trochę wolnego czasu, by zorganizować codzienne sprawy lub zadbać o własne zdrowie – jednocześnie chcąc mieć pewność, że ich bliski znajduje się wówczas pod właściwą opieką. Zobacz, jak wygląda nasze wsparcie w ramach oddziału opieki wytchnieniowej.

 

Na czym polega usługa? Oferujemy czasowy (2-4 tygodnie), całodobowy pobyt osoby niesamodzielnej na naszym oddziale, pod opieką doświadczonego zespołu opiekunek, pielęgniarek oraz fizjoterapeutki. Oddziałem opieki wytchnieniowej kieruje mgr Magdalena Lach.

Magdalena Lach – absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pielęgniarstwo. W 2012 roku uzyskała tytuł magistra pielęgniarstwa. W 2019 roku, po zakończonym szkoleniu specjalizacyjnym i zdaniu egzaminu, uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie opieki paliatywnej. Od 10 lat czynna zawodowo, w tym przez kilka lat związana z hospicjum domowym. Stale rozwija swoją wiedzę oraz umiejętności, regularnie uczestnicząc w kursach doszkalających oraz licznych konferencjach.

Na co dzień żona i matka. W kręgu jej zainteresowań znajdują się: sport, kino, muzyka. Otwarta i empatyczna w stosunku do pacjentów i ich rodzin, jak również współpracowników.

Jak wygląda oddział? Podopieczni mają tu do dyspozycji pokoje 1-osobowe lub 2-osobowe, łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, pokój jadalno-wypoczynkowy, pokój socjalny, dostęp do kuchni. Pokoje wyposażone są tak, by warunki pobytu przypominały pobyt domowy.

Zapewniamy wyżywienie (śniadanie, obiad i kolację), jak również niezbędny sprzęt medyczny, pielęgnacyjny, rehabilitacyjny oraz  możliwość korzystania z zaplecza do prowadzenia terapii zajęciowej (w tym swobodny dostęp do ogrodu).

Dowiedz się więcej na temat opieki wytchnieniowej oraz innych usług realizowanych przez Centrum Wsparcia Opiekunów, poznaj zasady rekrutacji oraz wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie www.wsparciedlaopiekuna.pl. Zachęcamy także do kontaktu pod numerem telefonu: 12 44 67 530 lub też mailowo: centrumwsparcia@mco.krakow.pl.